Друзі, маємо з вами неймовірно цікаву та корисну бесіду з практичним психологом Коледжу інженерії, управління та землевпорядкування НАУ. Любов ФУРСА – викладач вищої категорії, викладач-методист. Вона проводить психологічні консультації для студентів, викладачів та батьків.
Веде семінари та тренінги для фахівців з нерухомості. Володарка титулу «Педагогічний Оскар-2022», нагороджена «Золотим знаком» СФНУ, відзнакою «Творення» Ріелт-Fest. Про особливість ролі психології в усіх сферах нашого життя говоримо далі.
– Пані Любове, Ви ведете дуже важливу сьогодні справу, викладаєте психологію для великого кола людей різних професій. На чому сьогодні робите акцент в роботі?
– Я викладаю психологію та предмети професійного напрямку: психологія ділового спілкування, етика ділового спілкування, групова динаміка і комунікації в коледжі. Я дуже пишаюсь тим, що мої предмети дійсно допомагають в житті та професійному зростанні українців.
Зі студентами ми розбираємо психологічні поняття за допомогою відео-матеріалів, прикладів з життя, біографій відомих і успішних людей. Акцент ставлю на тих речах, які вони будуть використовувати у своєму житті (як розвинути пам’ять, як виховати волю, як підвищити емоційний інтелект, як навчитись ефективно комунікувати).
– Які знання та практичні навички Ви надаєте своїм студентам?
– Я навчаю майбутніх менеджерів, діловодів та майбутніх Білів Гейтсів, ІТ-фахівців. У кожного своя специфіка предметів, свої напрямки психології.
З менеджерами ми вивчаємо психологічні процеси, психологію праці, основи управлінської психології. Вивчаємо, як поводити себе в різних професійних ситуаціях: на виставках, переговорах, у відрядженнях тощо.
З діловодами ми вчимося комунікувати, проводити збори, засідання, зберігати комерційну таємницю, розглядаємо особливості іміджу, ділового одягу тощо.
З майбутніми фахівцями ІТ галузі вчимося працювати в команді, створювати команди, розподіляти відповідальність, вести переговори, презентувати себе і свій продукт.
– Окрім того, популярністю користуються Ваші семінари та тренінги для фахівців з нерухомості. В чому полягає особливість роботи з цими експертами?
– Фахівці з нерухомості – моя особлива любов. Я працюю в цій галузі вже понад 15 років. Так склалось історично, що ріелтори об’єднались в громадські організації, які регулюють і підтримують їх діяльність. Я працювала, а на цей час є членом ВГО «Спілка фахівців з нерухомого майна України». Улюблені напрямки студентів – клієнтоорієнтовний підхід та ефективні комунікації. До речі програма сертифікаційних курсів для ріелторів погоджена з фондом Державного майна України.
Я з задоволенням була одним з організаторів та ведучою конкурсу «Професійне визнання», рейтингу «Найкращі ріелторські компанії України». Готувати великі проєкти, плекати, народжувати – це і професійне щастя, і хобі, і насолода.
– Ваш телеграм-канал набирає популярності. Його можна знайти за назвою «Психологія з Любов’ю». Які основні питання підіймаєте у каналі?
– Ідею народження каналу подали мені саме студенти напрямку ІТ-технологій. Ми аналізували різні види месенджерів на практичному занятті й разом прийшли до висновку, що найзручніший та найефективніший (97 %) – це телеграм. Далі ми визначили теми цікаві студентам, викладачам, батькам і я сформувала такі напрямки: формування корисних звичок, навчання з задоволенням, фітнес для мозку, формування професійних компетентностей для розвитку і кар’єри, різні види відносин (до себе, між людьми, до подій і явищ), спілкування батьків з дітьми, поради батькам, мудрість через притчі, факти біографії, вірші.
– Ви готуєте фахівців, які знадобляться великій кількості людей після перемоги. Які рекомендації дасте українцям з приводу подолання важких психологічних потрясінь?
– В кожного сьогодні свій фронт, своя передова, свої задачі. Хтось волонтерить, хтось навчає, хтось навчається, хтось працює, хтось допомагає ближнім, хтось утримує себе і сплачує податки, хтось зберігає дітей, хтось робить цей світ кращим… Це мають бути наші щоденні обов’язки.
Але поряд з цим пріоритет кожного з нас – зберегти психічне здоров’я своє та своїх близьких, для розбудови найкращої країни у світі – нашої України.
Життя продовжується і в війну. Живіть, кохайте, допомагайте. Після самої страшної ночі прийде день, засвітить сонце.
Віримо в наші ЗСУ, в нашу Перемогу, в нашу Україну з любов’ю в серці…