Перейти до панелі інструментів
миллениум

Таке очікуване літо, така очікувана тепла погода та безліч смаколиків, які дарує нам літній сезон. Проте, як кажуть лікарі, не усе так просто з сезонними овочами та фруктами. Експерти кажуть, що варто відкинути старі думки про абсолютну користь продуктів, що дарує нам природа. Як саме впливають на наш організм вітаміни, що варто робити після відвідування водойм, як піклуватись про своє тіло та бути здоровими попри стресові часи розповідає наша постійна чарівна експертка, головний лікар медичного центру «ОН Клінік Дніпро» Анна РУФАНОВА. Лікар-проктолог першої категорії, член Асоціації хірургів Дніпропетровської області, магістр медицини з хірургії.

– Пані Анно, як завжди з питаннями звертаємось саме до Вас. Наразі актуальною темою є овочі й фрукти, що з’являються на наших прилавках. Які з них корисні, а які ні?
– Перш за все я рекомендую формувати свій раціон з продуктів, які пропонують саме на ринках перевірені часом продавці. Чому? Тому що наразі більшість продуктів харчування до нас везуть з-за кордону, де вони проходять особливу хімічну обробку. Окрім того, вони піддаються обробці парафіновмісних засобів. Вони ж у свою чергу також наносять нашому організму неабияку шкоду.
Тож, напевно, головна рекомендація – це вживання овочів та фруктів, що були вирощені на території України. Ми не маємо до цих харчів алергічних реакцій здебільшого через те, що наш організм пристосований саме до цих продуктів.
– Що скажете відносно ягід?
– Перше скажу, що усі ми чекаємо на мелітопольську черешню. Це наша особлива українська ягода, яка дуже корисна. Вона має у складі багато вітаміну С та антиоксидантів. Також черешня має лікувальний ефект через те, що в неї є клітковина та природна глюкоза, які не наносять шкоду нашому організму.
Так само з нетерпінням усі ми чекаємо кримських персиків. Це неймовірна смакота, незвичайний аромат та велика кількість тої самої клітковини, що гарно впливає на роботу нашого шлунково-кишкового тракту. Як наслідок – легке випорожнення кишківника та профілактика запорів.
– Пані Анно, а як Ви вважаєте, що може замінити нам, наприклад, черешню чи кримські персики? Адже ціни дуже кусаються, як то кажуть.
– Гарне питання, адже навіть для людей з великими статками нинішні ціни досить високі. Замінити дороговартісні ягоди можна українськими сливами, яблуками та грушами. Вони також містять вітамін С, велику кількість макро-, мікроелементів та нашу найнеобхіднішу клітковину. Єдиний акцент у цьому питанні – не варто зловживати. Перш ніж з’їсти кілограм груш, подумайте, якими будуть наслідки для вашого організму. В усьому має бути місце нормі. Не переїдайте!
– Пропонуємо додати Вашу думку відносно херсонських кавунів.
– Авжеж, ми чекаємо й на них. Я особисто вважаю херсонські кавуни справжнім маркером півдня України. Кавун прекрасний тим, що має у складі дуже велику кількість рідини. За рахунок чого ми покращуємо роботу нашої сечовидільної системи. Це справжній детокс для організму.
– Якими будуть Ваші поради стосовно овочів?
– Капуста, буряк, селера, морква… Усе це рідні для нас овочі, які неодмінно мають бути у стравах кожного українця. Саме тут можна дуже довго говорити про борщ та його рецепти. Борщ – це справжній символ України, справжній тренд у всьому світі та національне надбання нації. Страви з українських овочів дуже корисні для усіх систем нашого організму.
– Повернемось до літа та різкого схуднення українок. Що рекомендуєте робити Ви, якщо вже «припікло» скинути п’ять кіло перед відпусткою, аби не нашкодити собі?
– Дуже гарне питання. Так, жінки й досі прагнуть скинути зайві кіло за тиждень до літа. Насправді ж різке схуднення дуже сильно шкодить організму. Приймаючи мінімальну кількість калорій (800-1000), організм починає спалювати не тільки жир, а й багато чого корисного для нашої репродуктивної системи. Тому для екстремального схуднення необхідно нормалізувати свій режим праці та відпочинку. Сон, наприклад, дуже добре знімає наші стресові стани. Далі – питний режим, якщо ви випиваєте 2-2,5 літри на добу, ви наче обманюєте організм та не переїдаєте. Додам, що не варто нехтувати здоровим перекусом. До нього можна віднести яблуко, сухофрукти, та ті ж самі сливи. Через них ми не порушуємо рівень цукру в крові та не отримуємо стрес.
– Цікава також Ваша думка стосовно якості наших водойм, адже пляжний сезон навіть на річці ніхто не скасовував?
– Авжеж, кожен з нас хоче потрапити на море, але реалії заважають. Та в нас є багато річок, озер та можливість відвідати Одесу, наприклад. Що стосується якості води. З підвищенням температури у ній починають розмножуватись бактерії, які шкідливі для нашого організму. Запобігти ураженню можна завдяки виключенням попадання води до ротової порожнини. Також після відвідування природних водойм я раджу приймати душ та змінювати мокрі купальники. Мокрий одяг може загострити таку делікатну проблему як геморой або ряд гінекологічних захворювань сечовидільної систем.
– Пані Анно, на чому Ви б сьогодні хотіли зробити головний акцент стосовно здоров’я українців у літній період?
– Безумовно, у літній період ми можемо відчувати загострення у нашому шлунково-кишковому тракті через те, що не завжди вживаємо дійсно якісні фрукти й овочі. Використання в раціоні неякісних продуктів може викликати так званий синдром роздратованого кишківника. Тому я рекомендую якісно мити фрукти й овочі, та використовувати для цього окріп. Окрім того, у літній період ми можемо відчувати проблеми у прямій кишці через ті самі фрукти й овочі, адже вони сприяють формуванню більш послабленого «стулу», який у свою чергу сильніше травмує слизову. Тож створюйте гармонійний раціон та будьте уважними до свого здоров’я.
– Чи вважаєте Ви потрібним доповнювати літній раціон додатковими препаратами, які містять вітаміни?
– Враховуючи те, що ми з вами знаходимось у стані хронічного стресу, можливо, сезонних овочів та фруктів нам може бути недостатньо. Через стрес в нашому організмі дуже швидко витрачаються вітаміни групи В та Mg. Саме тому я рекомендую наразі усім приймати додатково вітаміни групи В та магній щоденно. Вони стабілізують нашу нервову систему.
Стосовно вітаміну Д, я не рекомендую зловживати пляжними повітряними ваннами, адже через засмагу в нас можуть прогресувати різноманітні захворювання шкіри. Тому зверніться до лабораторії та здайте аналізи. А лікар вже зробить висновок та прийме рішення, чи потрібен вам додатково вітамін Д.
– Дякуємо, пані Анно, як завжди Ви надали нам безліч цінних порад. Якими будуть Ваші звернення до читачів на завершення бесіди?
– Дякую і я вам за питання. На останок нагадую, що влітку варто приділяти особливу увагу гігієні тіла. Після кожного відвідування туалету я рекомендую практикувати прохолодне підмивання з гігієнічними засобами та змінювати білизну, якщо є така можливість. Також нагадую й про питний режим, який допомагає нашим органам функціонувати максимально стабільно. За норму ми вважаємо у літній період 2,5-3 літри.
Друзі, читачі, шановні українці, пам’ятайте про цінність вашого здоров’я кожного дня! Піклуйтесь не тільки про свою чарівну зовнішність, а й про внутрішній стан організму. Вчасно відвідуйте лікарів, проходьте обстеження та запобігайте захворюванням!

anna___rufanova
Руфанова Анна Анатольевна ВРАЧ – ПРОКТОЛОГ
Руфанова Анна Анатольевна.
@AnnaRufanova
Руфанова Анна ОН Клиник Дніпро

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями