Відбудова країни стала найбажанішою мрією українців. Ще на початку березня минулого року ніхто й подумати не міг, що велика війна не зможе зупинити бажання нашого народу жити у комфорті та красі. То ж ремонти в оселях містян продовжувались. Саме цей показник став символом незламності українців для нашої гості Марини БУЦ. Вона куратор дизайнерського ремонту у компанії MV Stroy. Про найактуальніше щодо ремонту ваших осель дізнаємось в нашої героїні.
– Пані Марино, Ви, відверто кажучи, займаєтесь не дуже жіночою справою. Проте розкажіть, що спонукало Вас обрати таку професію?
– Так, хоча ми й живемо у рівноправ’ї, але сьогодні багато в кого ще лишаються «скрєпи», що це не жіноча справа. Чомусь жінка-дизайнер сприймається легше, ніж жінка-куратор чи виконроб. Хоча я дуже гармонійна у своїй стихії і як жінка, і як фахівець. Коли я прийшла у професію, відчула те саме почуття – крила надає не «ред бул», а ти сама, результат твоєї роботи. Коли бачиш, як на твоїх очах гола стіна перевтілюється у витвір мистецтва, а власник буде насолоджуватися цим не один рік – ти відчуваєш насолоду.
Аби закохатись у будівництво, мені знадобилось лише один раз потрапити на будівельний майданчик. Звук перфоратора, як класична музика для мене. Це любов з першого погляду. А набутий досвід допомагає тримати планку якості на вищому рівні. Я маю досвід роботи у загальному будівництві, склінні, пройшла курси з вивчення кошторисних програм, безліч семінарів та майстер-класів з психології та управління персоналом. А вже потім зупинилась на внутрішньому ремонті. Людські амбіції та волелюбний характер допомогли мені почати власну справу, і тепер я не працюю, а маю улюблене хобі, що приносить гідний заробіток.
Раніше я постійно чула, що ремонт – це просто крах, головний біль, найгірші людські муки. Мабуть, любов до людства й саме такі висловлювання надихнули мене цим займатись. Адже для мене усе зовсім по-іншому.
– Поговоримо про Ваші послуги загалом та про ті, що найактуальніші зараз для українців.
– Я – куратор дизайнерського ремонту, виконроб. Це регалії, що лише частково вміщують спектр моїх послуг. Довіривши клопіт ремонту мені, замовник майже не бере участі у процесах. Він може взагалі в цей час подорожувати чи перебувати в іншій країні. Я супроводжую комплекс усіх робіт, починаючи з дизайн проєкту та закінчуючи декоруванням інтер’єру. Організація, контроль, технагляд, логістика, постачання матеріалів тощо. Я об’єдную усі процеси, що стосуються ремонту, і насолоджуюсь результатом, наче диригент управляє оркестром.
– Якими були для Вас перші місяці після початку повномасштабного вторгнення? Як змінилась робота команди у воєнний час?
– Страшними. Дуже страшно згадувати почуття шоку та безпомічність, налякані очі людей, дитячі сльози, кілометрові затори… Порожній Київ дуже лякав. Перший місяць ми перебували в шоці. Готували «гарячі коктейлі» й спалили скирду соломи, поки знайшли правильну пропорцію бензину й мастила. Записувалися у ТРО. Готували заготівки сала для наших захисників. Робили, що могли, і те що допомагало відволіктись від моторошних новин. У квітні ми поїхали з волонтерами на розбори завалів у Бородянку та Бучу. А вже десь у червні я змогла зібрати частину команди й почала шукати нові об’єкти. Так ми, як то кажуть, почали відходити від стресу. Сьогодні у більшості випадків я працюю з замовниками, що фізично знаходяться у Європі. Так би мовити, ремонт на відстані, а ще беру участь у тендерах закордонних благодійних фондів.
– З якими проблемам Вам доводиться зустрічатись у роботі, та як долаєте ці перепони?
– Наразі усе інакше. Команда постійно змінюється, бо в основній масі – це хлопці, й більшість зараз на війні. Тому, мабуть, найперша складність – це кадри та їх пошук. Через те, що хлопці йдуть на фронт, я часто не маю гарантій, що вони, почавши роботу, зможуть її завершити. По-друге, вартість матеріалів – дуже динамічна зміна в складі кошторису. Але ми намагаємося допомагати людям, тому ціни на роботи тримаємо довоєнні.
– Якщо від замовника йде запит на ремонт, відбудову, наприклад, потрощеної від ракети квартири, чи змінюють власники домівки стиль?
– Все залежить від того, наскільки сильними є руйнування. Якщо незначні, то тільки часткові ремонтні роботи та й усе. Але буває й по-іншому. От саме зараз в мене є ситуація з одним із проєктів, коли ми повністю змінили дизайн квартири. До вторгнення був обраний змішаний класичний стиль, а зараз перейшли на лофт. Війна змінила кожного з нас. Я гадаю, що в багатьох змінились пріоритети, що вносить корективи в усі аспекти життя.
По стилістиці сьогодні набирає актуальності етнічний дизайн. Майже половину свого життя я жила за «советскимі скрєпамі». Я виросла з думкою, що розмовляти у місті українською – це соромно, це «сєльський говор». Страшно згадувати себе й свої думки у ті часи… Та нещодавно з’явився печальний жарт: «заснули 23 февраля, а прокинулись 24 лютого». Так от і я «прокинулась» десь у травні. Гадаю, й більшість українців зараз «прокидаються», згадують своє коріння. На фоні цього набирає попиту саме етнічний стиль у дизайні. І скажу відверто, це буде щось неймовірне! Я дуже хочу попрацювати над таким проєктом найближчим часом!
– Що Ви пропонуєте сьогодні замовникам, відносно безпекової сторони питання у ремонті будівлі?
– Де є попит, завжди знайдеться й пропозиція. Окрім систем захисту від крадіжок та зломів, я не знаю, що ще можна запропонувати клієнтові. Броньовані склопакети чи ролети, армовані стіни – нічого з цього не захистить від «прильоту» ракети з маркуванням Х. Тому будемо чекати цього року новинок на світовому ринку у секторі ракетної та ядерної безпеки, а за ними й безпекових рішень при землетрусах для нашого сектору.
– Марино, дякуємо за відвертість, впевнені, Ви знайдете своїх клієнтів, а вони вас, адже попереду багато роботи. Про що мрієте Ви особисто та Ваша команда після перемоги України?
– Перемога! Це по-перше, а по-друге, я впевнена, що багато роботи не буває. Мрії, то для дітей. Дорослі – це вже про цілі. І головна з них – відбудувати нашу Україну. Додати нашої етнічної індивідуальності в кожну оселю, в кожен куточок Незалежної. Щоб лише переступивши кордон, кожній людині приходило відчуття свободи, краси та незламності нашої нації.
0988022222, #mvstroykiev