Бажання допомагти людям та підвищити якість їхнього життя. А ще навчитися правильно взаємодіяти з власними дітьми. Саме це привело Олену ЛИТВИНЧУК у психологію. У нашому інтерв’ю вона розповідає про важливість спілкування з дитиною та особливості її виховання.
- Олено, чому саме психологія? Як обрали цю професію і наскільки вона змінила Ваше життя?
- На початку своєї професійної діяльності я не замислювалась про те, щоб стати психологом. Я просто любила дітей, мені подобалось з ними спілкуватися, тож обрала це своєю роботою. Для початку вступила до педагогічного училища, щоб стати вчителем початкової школи, й вже там вперше дізналася про таку сферу, як психологія. Та усвідомлення про її вплив та важливість у нашому житті прийшли пізніше. Вже в університеті почала глибше вивчати відносини батьків та дітей, роботу людської психіки та вплив різних методик на наше сприйняття світу. Знаєте, найчастіше психологами стають задля розв’язання власних проблем, так сталося і зі мною. Коли я народила дитину, то побачила над чим варто працювати та на чому варто зосередити професійну увагу. Загалом психологія допомогла мені усвідомити власний вплив на навколишні події й навпаки. Змінилося моє відношення до родини, я від усього в житті прагну отримувати задоволення.
- Ви працюєте з батьками, дітьми й взагалі у сфері сімейних відносин. Які проблеми вирішуєте з клієнтами?
- Так, останнім часом батьки та сімейні пари все частіше усвідомлюють важливість терапії у відносинах. Зростає кількість людей, зацікавлених у саморозвитку, в ефективному та своєчасному розв’язанні проблем, у розкритті свого потенціалу. З батьками вчимося адекватно оцінювати різні ситуації, організовувати час ефективно. Під час наших консультацій я прагну бути провідником клієнта, просто допомогти пізнати себе, а не нав’язати моє світобачення.
- Розкажіть про свою найулюбленішу техніку арт-терапії.
- Важко визначити якусь улюблену. Не існує однієї унікальної техніки. Усі дієві й використовуються в залежності від віку клієнта, його проблем чи бажань. Для дітей цікава робота з фарбами, музикотерапія, пісочна терапія. З жінками часто використовую тканинну. Дуже зацікавили мене і моїх клієнтів метафоричні асоціативні картинки – МАК. Це ефективний інструмент, який швидко знаходить у підсвідомості враження, які визначають нашу реакцію на ті чи інші життєві ситуації.
Насправді це все індивідуально і по-різному з кожним клієнтом. Не важливо, з яким матеріалом працює, він все одно побачить лише те, що турбує його, і що є у його підсвідомості. - Наскільки важливо спілкуватися зі своєю внутрішньою дитиною і як правильно це робити?
- Протягом усього життя у нашій психіці зберігається окремий відділ свідомості, в якому знаходиться досвід дитинства: емоції, почуття, тілесні переживання, поведінка тощо. Все це супроводжує нас до самої смерті й постійно впливає на нас. Тому «внутрішній дитині» варто постійно приділяти увагу, давати собі все, про що мріяли у той період. Якщо маєте дитячі психологічні травми, то обов’язково треба звертатися за професійною допомогою і відпрацьовувати усі проблеми.
- Знаю, що Ви регулярно запускаєте різні психологічні марафони. Над чим працюєте зараз?
- Зараз із колегою ми проводимо жіночу терапевтичну групу онлайн. Працюємо з відносинами з мамами, відновлюємо силу, використовуючи родові системи, з’ясовуємо, який вплив конкуренції та заздрощів на нас. Також розглядаємо сімейні стосунки, вибір партнера, сепарацію дітей тощо. Розпочали набір у другу таку групу. У кінці березня вона почне свою роботу.
- Ідеальна жінка – яка вона, на Вашу думку?
- Ідеальності багато хто хоче досягти, але, на мою думку, це – глухий кут в розвитку. Саме бути живим, зі своїм вогником в очах – ось це справжня краса й те, що треба цінувати.
- Скоро будемо зустрічати весну. Що б Ви побажали українкам напередодні всесвітнього дня жінок?
- Найшвидшої перемоги! А ще, щоб кожна жінка відчула себе коханою. Бажаю усім безліч квітів, солодощів й поцілунків.
Facebook: Олена Литвинчук
Пошта: e.m.lytvynchuk@gmail.com
Тел.: +3 (8) 0672764848
+3 (8) 0662913279