Тема жіночої краси буде завжди актуальною. Косметологиня Інна ОВЧІННІКОВА продовжує відкривати секрети молодості та неймовірного вигляду обличчя. Як привести себе до ладу після запальної ночі – читайте далі.
- Інно, як косметолог скажіть, з чого складається базовий домашній догляд за шкірою обличчя?
- Базовий догляд за шкірою обличчя – це очищення, тонізація, зволоження і відлущування, або ексфоліація (тут можна називати як завгодно). Це 4 кити, на яких будується весь догляд. Очищення – найважливіший етап догляду за шкірою, без нього з’являються темні сальні нитки, забиті пори, акне, підвищена чутливість, відбувається порушення мікробіому і захисного бар’єру. Якщо пропускати етап очищення, то не важливо, що у вас буде в догляді, це працювати не буде. Тонізування – робимо другим етапом за допомогою тонера. Це щоб відновити ph шкіри, бо у нас працює за принципом губки. Зволоження, або створення оклюзії, це обов’язковий етап для всіх типів шкіри й для будь-якого стану. Оклюзія – це мантія, якою ви накриваєте шкіру, щоб не дати волозі випаруватися. Є креми, емульсії (рідкий крем), які вбираються повністю, не липнуть, навіть на найжирнішій шкірі.
- Як доглядати за шкірою обличчя без грубих помилок?
- Найголовніше в догляді за обличчям – обов’язково знімати декоративну косметику перед сном. Бо інакше можливі висипання та швидке старіння шкіри. Також не намагайтеся висушити акне спиртом, бо це провокує сильніше загострення висипань. Не підбирайте базовий набір косметики не за типом своєї шкіри. Усі ці помилки призведуть до погіршення стану шкіри, а симптоми, які були від самого початку, почнуть стрімко загострюватися. Не раджу також робити чистку «в домашніх умовах». Вся річ у тім, що шкіра не підготовлена до процедури належним чином (недостатньо розширені пори) і через це з’являться рубці. Ще одне золоте правило – не чіпайте обличчя руками, особливо, якщо маєте жирний/комбінований тип шкіри.
- Від яких процедур (домашніх або у салонах) варто відмовитися, щоб не втратити природну красу?
- Я взагалі проти проведення косметологічних процедур в домашніх умовах. Що саме не рекомендую:
• хімічний пілінг: при непрофесійному підході шкіру можна пересушити, отримати опіки, після яких на обличчі залишаться рубці, пігментація.
• ін’єкційні процедури: ботокс при неправильному введенні сушить очі, опускає повіки тощо;
• введення філерів: можуть з’явитися набряки, гематоми, ішемія тощо;
• мезотерапія: у разі неповного збору анамнезу може бути дерматит, некроз, алергія тощо.
Усі ці процедури мають проводити компетентні люди в цій галузі. - Чи існують лайфхаки, які допоможуть шкірі завжди виглядати свіжою? Наприклад, у ситуації, коли сну було лише кілька годин.
- Обличчя для людини – це дзеркало. І так, що воно показує на ранок після вечірки? Потьмяніння кольору шкіри, зневоднення, темні кола і припухлості під очима. І все лише через одну ніч. Тож, що потрібно одразу після сну.
- Випити склянку води: організм потребує відновлення вологи.
- Прибрати залишки косметики.
- Вмитися прохолодною водою.
- Зробити ексфоліацію шкіри (скраб).
- Нанести сироватку (бажано антиоксидантну).
- Використати живильну маску (добре підійде з вітамінами А, Е і С, гіалуроновою кислотою).
- Покласти патчі під очі (вони відмінно подбають про періорбітальну ділянку, усунуть мішки під очима, темні кола).
- Нанести зволожувальний крем.
- Поділіться трьома секретами краси від Інни Овчіннікової.
- Насправді секретів більше. Найголовніше – це сон (я намагаюся лягати спати вчасно, інакше, як казала вище, все на обличчі). П’ю склянку теплої води після пробудження, ну і кладу патчі під очі (я вже без них нікуди). А гарний настрій робить усі процедури приємними й дає заряд оптимізму на цілий день.