Звернення до остеопата при перших проявах порушень дозволить уникнути цілого каскаду проблем, знайти причини та усунути соматичні дисфункції. Анжела ПРИПУТЕНЬ у нашому інтерв’ю розказує, як спеціаліст може врятувати життя.
- Анжело, Ви консультуєте вагітних протягом усіх 9 місяців. Скажіть, чим саме може допомогти остеопат жінці при надії?
- Вагітність – це фізіологічний та особливий стан жінки, але її можуть супроводжувати неприємні симптоми: біль в спині чи в попереку, колінах, головний біль, запаморочення. Тож у першу чергу остеопат зробить обстеження стану кістково-м’язової системи, оцінить кістки тазу, наскільки вони симетричні, перевірить загальну напруженість у зв’язковому апараті, м’язах та інших структурах. Якщо будуть патологічні зміни у структурах, спеціаліст зможе їх налагодити за допомогою окремих технік: розслабити організм, вплинути на сполучну тканину і в цілому психологічно допомогти підготовитися породіллі до пологів.
У перший триместр корисно провести аюрведичний масаж, який має чарівну назву «Абх’янга». А вже у другому і третєму триместрах бажано планово почати відвідувати остеопата, виконувати корекцію, коли животик ще не достатньо підріс і доступ до внутрішніх органів є більш доступним та контактним. У цей час я корегую кістки та зв’язки тазу, м’язи тазового дна, матку до правильних, фізіологічних пологів. - Ви казали, що також займаєтесь реабілітацією після пологів. Як довго триває цей процес для жінки?
- Я допомагаю повертати органи жінки на їх попереднє місце, відцентровую матку, хребет та кістки тазу. Завдяки реабілітації, усуваю прояви геморою, прискорюю процес загоєння швів та прибираю больові відчуття. Та цей процес для кожної мами індивідуальний. Але, з особистого спостереження хочу сказати, що це від одного до трьох візитів з інтервалом 10-14 днів.
- Анжело, а як Ви відновлюєте фізичний стан людини після важких травм?
- Остеопатія при фізичних травмах – це потужний засіб відновлення для всього організму. Без використання медикаментозної терапії досить швидко можна виявити приховані резерви тіла, розробити план поступового збільшення навантажень, а головне — прискорити відновлювальний процес. Головний інструмент остеопата — руки, якими ми «прослуховуємо» м’які тканини, зв’язки, м’язи. Знаходимо проблемні місця, лікуємо і сприяємо нормалізації роботи всієї ділянки та організму в цілому. А усунути наслідки травми, не розуміючи її «механізму», неможливо.
- Поговорімо про панічні атаки. Знаю, що їх можуть лікувати також і остеопати. Як це відбувається, де зв’язок?
- Остеопатія – це дійсно один із методів лікування панічних атак. Ми не практикуємо медикаментозну терапію, а розглядаємо ці приступи, як ознаку системного захворювання. Перед нами стоїть мета усунути першопричину стану. У наших кабінетах проблема тривожних розладів вирішується завдяки дії рук спеціаліста на опорно-рухому систему, суглоби, кістки черепа та хребта. Остеопат використовує головне правило в роботі: в організмі людини все має рухатися, циркулювати вільно без будь-яких обмежень. Рух – це здоров’я.
- Анжело, оскільки Ви ще і фізіотерапевт, то знаєте, як вийти зі стану стресу. Розкажіть нашим читачам про головні методики у таких випадках.
- Ми живемо у надзвичайно складний і важкий час. Ми всі – в епіцентрі стресу. Та ви маєте розуміти, що з одного боку стрес – це фізіологічна реакція організму, а з іншого боку, при тривалому впливі великої кількості сильних подразників, страждає психічне і фізичне здоров’я людини. Тут, знову ж таки з власних спостережень, позитивно вливають на відновлення організму синергічні методи:
• трансцендентальна медитація;
• аюрведичні синхронні масажі в чотири руки;
• остеопатичне коригування.
Також не раджу зволікати режимом дня та харчуванням.
+380672093792 (вайбер, телеграм, месенджер)
instagram: @osteopat_priputenanzela