Керування особистим психологічним станом (емоціями) дуже важливе, особливо зараз. І цьому теж можна навчитись. Але це не про утримання емоцій в собі. Кожна емоція має право бути вивільнена у певному місці та певним чином. Екологічно для себе та інших. Про дані процеси майже усе знає наша гостя Владислава МРИЛЬ. Вона українка, яка побачила справжню війну в країні та почала вести війну з онкологією за своє життя. «Я впевнена, що моя перемога відбудеться, так само як і пере-мога України у цьому році», – зазначає Владислава. Коучинг – той самий інструмент, яким володіє експертка та закликає кожного навчитись відчувати повноту життя.
– Пані Владиславо, до коучингу Ви прийшли через шлях роботи з персоналом. Якими були Ваші попередні досягнення?
– Один з моїх життєвих принципів – постійно рухатись вперед, і саме навчання для мене – рух. Окрім базової психологічної освіти я пройшла безліч курсів з менеджменту, психології, економіки тощо. А у 2018 році отримала міжнародну сертифікацію з коучингу. Мій професійний шлях почався у 2001 році в консалтинговій компанії Харкова. Після переїзду до Києва я продовжила роботу на посаді директора з персоналу в 5-ти зірковому заміському комплексі, а потім у мережі бутиків одягу люксового сегменту. Робота з персоналом супроводжує мене усе життя, і це цілком свідомий вибір.
Завдяки постійному розвитку мною була заснована рекрутингова компанія, втілено близько 50 консалтингових проєктів. Як тренер я провела понад 300 групових тренінгів, сформувала понад 30 колективів найкращих фахівців з «0». З моєю допомогою відкрили свій бізнес близько 20 фахівців.
В особистому житті в мене теж все склалося, я – кохана жінка, любляча мати доньки й сина. Але шлях до усіх цих надбань не був легким, я мала досить багато трансформацій, саме тому хочу ділитися досвідом.
– Чому саме Вас навчив коучинг? Які він дає переваги та плюси у повсякденні?
– Якщо використовувати коучинг при супроводі клієнта, то можна сказати, що цей метод допомагає в пошуках рішень та досягнення цілей. Коучинг налаштований на теперішній та майбутній час. У повсякденному житті коучинг допомагає ефективно спілкуватися як в продажах, навчанні, керуванні колективом, веденні перемов, так і просто вдома, при спілкуванні з дітьми, чоловіком.
– Індивідуальна робота з людьми – не легкий вибір. Які знання та практичні навички Ви даєте людям?
– По-перше, дуже важливо для кожної людини жити своїм життям, прислухаючись до своїх бажань, враховуючи свої можливості та можливості навколишнього середовища. Ми завжди маємо вибір, як сприймати ситуацію, як себе вести, як себе презентувати, але інколи обмеження нам заважають проявляти себе повною мірою. Життя одне, ми його проживаємо для себе, в першу чергу, а потім усе інше. І це не про егоїзм, а про можливість жити. По-друге, дуже важливо вміти взаємодіяти з іншими людьми на роботі, в сім’ї, на вулиці, в магазині… Це про вміння слухати та говорити саме так, щоб інші чули тебе. Це про безконфлі-ктну комунікацію. По-третє – це позитивне відношення до життя взагалі. Вміння бути вдяч-ними, знаходити привід радіти, допомагати іншим, мати особистий сенс та цілі.
– З якими проблемами до Вас сьогодні звертаються українці?
– Зараз українцям, як ніколи раніше, потрібна підтримка, опора, пошук сенсу життя. Саме в цьому я й допомагаю людям. Запити, які найбільш поширені:
- зміна професії (особливо це питання важливо для тих, хто знаходиться за кордоном);
- пошук цілей взагалі та сенсу життя;
- налагодження сімейних стосунків.
Сьогодні у суспільстві багато розгублених людей, які втратили не тільки домівки, але й себе. Ми вчимося тому, як саме почати жити з чистого аркуша. Українці – це сильна нація, тому за декілька зустрічей ми знаходимо і сенс, і цілі, і новий бізнес. Нас неможливо подолати!
– Владиславо, що Ви назвете якісним життям, враховуючи дійсність?
– Життя – тут і зараз, а не вчора чи завтра. Вміння цінувати життя, вміння знаходити пози-тив, добро та вдячність за те, що сьогодні ми маємо в такий нелегкий час. Мозок людини зазвичай налаштований більше приділяти увагу негативним емоціям, а це призводить до депресії та інших психологічних розладів. Щоб переналаштувати наш мозок, його треба тренувати бачити позитив. Починати треба з простих речей. Для цього є дуже проста методика: «Радість цього дня». Щовечора необхідно записувати у свій щоденник ті гарні події, які відбулися протягом дня. Так, це не просто почати та знайти, але треба звертати увагу на прості речі, які приносять радість, починаючи з ранкової кави, сонячного ранку, компліменту, посмішки дитини… Через деякий час мозок звикне бачити позитив, саме тоді починається більш яскраве та якісне життя, тому що воно сприймається через призму позитивного мислення. Ми не заплющуємо очі на всі наші біди, але надаємо можливість собі просто вижити, саме цим ставленням до життя.