Людська психіка дуже багатогранна, оповита таємницями й загадками, та її прояви являють собою складну мінливу систему, елементи якої впливають один на одного. До кожного потрібен особливий, нестандартний підхід, і його має Оксана МІТУСОВА.
Оксано, скажіть, чому саме психологія привернула Вашу увагу?
- Шлях до справи всього мого життя був вельми цікавий. У цю професію я прийшла вже після 35 років. Тоді в один момент звільнилася з колишньої роботи й вступила до університету на факультет психології. Я була рада, що моя сім’я мене підтримала в цьому рішенні. Сказати, що люблю свою роботу, це не сказати нічого. Для мене велике щастя допомагати людям. Ось кажу Вам, і мурашки пробігли по тілу. Для мене кожна людина – це Всесвіт. Я нікого ніколи не оцінюю і не засуджую, немає абсолютно поганої або абсолютно гарної душі, і порівнювати себе або когось із кимось, шлях в нікуди. І як сказав наш друг Зигмунд Фрейд: «Єдина людина, з якою ви маєте порівнювати себе, – це ви в минулому. І єдина людина, кращою за яку ви маєте бути, – це та, хто ви є зараз…».
- Які головні прийоми чи техніки Ви використовуєте у своїй практиці?
- Я не є прихильником одного терапевтичного підходу. Використовуючи багатогранну психологію та езотерику як єдине ціле, я застосовую знання, використовую методи й техніки, підбираючи, збагачуючи й модифікуючи інструменти під індивідуальність людини.
Я є експериментальним-супраментальним психологом. Арт-гештальт терапевтом. Коучем. Консультантом творчих станів. У моєму арсеналі: сучасні, особливі методи практичної, експериментальної, супраментальної та духовної психології. Постійно підвищую рівень знань у галузі психології та створюю особисті продукти. Застосовую особисті методики біоенергетичної терапії, унікальні особисті практики МАК, техніки тілесно-орієнтованої терапії та мої авторські медитації. - З якими проблемами Ви можете допомогти справитися клієнту?
Запити, з якими працюю:
Індивідуальні та групові психокорекційні консультації та психотерапевтична робота:
•екзистенційні кризи (втрата сенсу життя, пошук себе, свого місця у житті); - робота зі страхами та тривогами, депресивні стани, апатія та брак енергії
•внутрішній особистісний конфлікт: нестабільна чи занижена самооцінка, неприйняття власного Я, пригніченість;
•переживання незавершених життєвих ситуацій; - робота з травматичним досвідом;
•дитько-батьківські відносини - робота з неконтрольованою агресією;
•психосоматичні порушення; - формування та/або відновлення відносин з собою та іншими (психотерапевтична робота);
•залежності: любовна, сексуальна, ігроманія, розлади харчової поведінки
•розвиток емоційного інтелекту;
•розвиток комунікаційних навичок та навичок ефективної соціальної взаємодії; - формування навичок стресів;
•розвиток внутрішніх та зовнішніх ресурсів для підвищення якості життя; - ресурси для самореалізації та досягнення успіху (внутрішня мотивація на поставлення та досягнення своїх цілей);
- формування навичок вирішення конфліктів;
•побудова продуктивного діалогу в парі, покращення якості сімейних відносин;
створення творчих продуктів;
робота з почуттями, емоціями.
•налагодження функціональної єдності тілесної та психічної.
•поглиблення контакту із власним тілом. - Поговоримо про війну в Україні. Як вона вплинула на наш психологічний стан?
- У цей нестабільний час ми отримуємо психологічні травми через війну й постійно схильні до стресів. Якщо люди перебувають у небезпечній зоні, де дуже страшно, то весь їх ментальний простір заповнений цим страхом. Але щойно людина опиняється в безпечнішій ситуації, то вона наповнюється провиною. І це дуже погане почуття. Якщо не вміти з цим усім справлятися і нівелювати негативний вплив, то зростає ймовірність виникнення депресії, почуття тривоги та занепокоєння. А вони, своєю чергою, загрожують серйознішими психологічними розладами.
- Що б Ви порадили робити таким людям, аби покращити свій стан?
- Перше, що я б рекомендувала в такій ситуації – звернутися за консультацією до фахівця. Наразі ж я можу дати кілька рекомендацій і способів профілактики психологічного здоров’я та зменшення стресу:
- займайтеся фізичною активністю і намагайтеся харчуватися правильно та збалансовано;
- приділяйте час для медитації, або хоча б для розслаблення під музику, яка вам подобається;
- створіть графік дня і намагайтеся його дотримуватися;
- знайдіть можливість час від часу побути з собою, відчути себе, своє тіло;
- діліться думками з родичами, друзями або колегами. Їхній погляд зі сторони може допомогти знайти ефективне рішення;
- давайте собі час на відновлення;
- хваліть себе;
- якщо є можливість – відволікайтеся від усього;
- постійно нагадуйте собі, що все минає.
Якщо відчуваєте, що не в змозі скористатися цими порадами й самостійно впоратися з проблемами у вашому житті, обов’язково зверніться за професійною допомогою. Це допоможе вам уникнути негативних наслідків стресу.
- facebook: o.mitucova
- +380 98 527 41 55