Практичні ігри в психології та ретрити дають можливість витягнути з глибин рептильного мозку й пам’яті клітин ті травми, які ми не можемо дістати у звичайній традиційній терапії. Світлана КАРТАШОВА розповідає про дієві техніки зцілення ментального здоров’я.
- Вітаю, Світлано! Розкажіть, чим Вас привабила психологія? Як Ви поєднали своє життя з цією сферою?
- Мій шлях до психології почався з мого особистого шляху в духовному зростанні та саморозвитку. Багаторічна робота над собою, хороший терапевт – це той терапевт, який свого часу вилікував свої травми, успішно вирішив свої завдання й проблеми й набув потужний досвід, підкріплений знаннями. Той, який має дієві, перевірені методи, якими готовий допомагати іншим. Мій власний досвід я доповнила знаннями й почала ділитися ним з іншими.
- Ви заснували студію психологічного та фізичного благополуччя під назвою «Ганеша». За яким принципом та у якому форматі вона працює?
- Спочатку здобула освіту маркетолога, потім було навчання в бізнес-школах. Я зрозуміла, що гроші й духовність – це не протилежні, а взаємодоповнюючі енергії. Починали ми свою діяльність разом з сином. Він – масажист та остеопат з медичною освітою. Згодом до нас доєдналися колеги, які хотіли працювати в студії: психологи, психотерапевти, реабілітологи. Зараз в нас працює до 10 людей. Ось так йога-центр «Ганеша» плавно переріс в студію психологічного та фізичного благополуччя з однойменною назвою. Ми працюємо в офлайн та онлайн форматах. Проводимо індивідуальні, групові, сімейні сеанси, також тренінги, ретрити й духовні практики. Наші клієнти – діти, підлітки, дорослі й люди золотого віку.
Ми толерантні до людей різних віросповідань, національностей, світоглядів й гендерної ідентичності. Також категорично проти насилля й неповаги до людей з іншими поглядами, якщо вони не несуть загрози життю й цілісності інших живих істот. - З якими запитами до Вас найчастіше звертаються клієнти?
- Останнім часом – це тривожні розлади та сімейні відносини. Але загалом наша діяльність доволі широка, ми боремося з: депресією, панічними атаками, ОКР, страхами, фобіями, підвищеною тривожністю, кризовими станами, труднощами у міжособистісному спілкуванні, невпевненістю у собі, низькою самооцінкою. Допомагаємо у пошуках ресурсів та мотивації. Проводимо сімейну психокорекцію. Зараз ще й додалися запити щодо адаптації вимушених переселенців, ПТСР тощо.
- Світлано, Ви регулярно запускаєте різні проєкти з саморозвитку та ігри, під час яких шукаєте відповіді на питання клієнтів. Чи ведеться зараз набір у якусь із ваших програм?
- Плануємо запустити арт-терапевтичну ресурсну групу «Нетворкінг», де люди з різними запитами можуть знайти друзів та подолати страх комунікації в дружньому середовищі під керівництвом психолога. Також у мене працює «Книжковий психологічний клуб» для клієнтів із запитами на «щось почитати, щоб зрозуміти себе, інших, розібратися із стосунками тощо». Т-ігри відбуваються постійно щосуботи по запитах.
Щороку у вересні у нас стартує група «Жіноче Коло». А 27 липня в Карпатах буду проводити ретрит на 5 днів. Традиційно я їх провожу в кінці грудня у Львові й влітку в горах. Ретрит – це групова робота саморозвитку, глибинної терапії, методики, які взяті із різних духовних практик. - Ви запускаєте унікальний навчальний проєкт в Україні. Розкажіть про це.
- Зараз стартує набір на нові проєкти «Ментальна каліграфія» та «Дивінаторство». Вони дають можливість підтримувати своє ментальне й фізичне здоров’я, мають терапевтичний ефект, розвивають надможливості людини.
А от курс «Фрактальна психологія» готує спеціалістів з унікальними методиками, які дуже якісно й глибоко запускають трансформаційні процеси людини у своєму розвитку. Це досвід + знання спільноти вчених, лікарів, психологів і психотерапевтів, цілителів й майстрів з духовних практик, куди я мала честь бути залучена й на моїх очах почав формуватися цей напрямок розвитку, терапії й трансформації людини. Мене запросили очолити український формат проєкту. Він уже набирає обертів, а у жовтні планую запускати третю групу цього потоку.