Війна, регулярні або раптові стреси, психологічні травми, негативний досвід, переживання горя та складні життєві обставини часто викликають не тільки депресії, але й фізіологічні зміни в нашому організмі, що призводять до фізичного болю. Такі процеси потребують звернення до невролога, тож знайомтесь з Ольгою СОЛОВЙОВОЮ. Вона лікар невролог вищої категорії, лікар УЗД, рефлексотерапії та рентгенології, медичний психолог, нейрокоуч, гіпнотерапевт, регресолог, практик альтернативного лікування.
– Пані Ольго, Ви фахівець з неврології. Ця професія наразі дуже затребувана серед українців. Про які діагнози сьогодні найчастіше йде мова?
– Найчастіше йде мова про два типи захворювань. Перше – це складні психо-емоційні стани. До мене дуже часто звертаються люди з депресією, панічними розладами, зниженням енергії, порушенням сну, тривогою… Їх необхідно лікувати якісно та швидко. Другий тип захворювань – це болі у спині, у шиї, попереку, загалом різних відділах хребта. Це пов’язано з фізичними навантаженнями або з відсутністю регулярних занять спортом, відсутністю ведення помірного життя. Я хочу наголосити, що хронічні болі, які тривають понад 2-3 тижні, потребують обстеження, роз’яснень від лікаря та лікування. Якщо при обстеженні не виявлено фізіологічних змін, можливо, мова йде про депресивні прояви, психологічні навантаження. Звісно ж, нікуди не ділись й інші неврологічні діагнози, такі як інсульти, розсіяний склероз, ураження периферичних нервів тощо.
– Як наше фізичне здоров’я пов’язане з психоемоційним станом?
– Наше тіло завжди реагує на психологічний стан свідомості та може викликати різноманітні прояви, такі як хронічні болі у будь-якій частині тіла. Сюди можна додати тремтіння кінцівок, порушення тиску, запаморочення, різноманітні страхи, порушення сну та безпричинне зниження настрою. Тобто під тиском таких станів людина втрачає якість життя, що й призводить до фізичних розладів чи то втрати працездатності.
– Чи можна сказати, що стреси – головна причина фізичних та психологічних проблем?
– Не можна стверджувати, що стрес – це єдина та головна причина. Але стрес має дуже сильний вплив на психологічний та фізичний стан. Стрес має дві фази, перша – активна, коли проявляється вплив симпатичної нервової системи (підвищення тиску, прискорене серцебиття, спазми м’язів). За цією фазою наступає друга – одужання, відновлення. Це стан, коли проявляється дія парасимпатичної нервової системи. Прояви: втома, відсутність енергії, розслаблення, значна потреба у сні та підвищений апетит. Так от саме різкі, часті зміни цих фаз або затримка на довгий час в одній із них негативно впливають на наші внутрішні органи, викликаючи дефіцит кровопостачання, недостатність кисню та поживних речовин.
– Які механізми, методики та інструменти Ви використовуєте в роботі?
– Я використовую поряд із класичними практиками й альтернативні методи. Сюди відноситься психотерапія, гіпнотерапія, акупунктура, інфільтраційна терапія. Також я використовую метод Dry Needling, якому навчалася у Німеччині. Повертаючись до гіпнотерапії, згадую випадок із дівчиною, яка відчувала сильні болі у спині через грижу. Так от саме після сеансів гіпнозу вона казала, що біль знизився більш як на 60%. Симбіоз різноманітних методів лікування дає дуже хороші результати та сприяє покращенню самопочуття.
– За яких ознак в тілі варто записуватись на консультацію до невролога?
– Раптові головні болі, будь-які напади, втрата свідомості, порушення мови, слабкість у кінцівках, порушення ковтального рефлексу, запаморочення, раптове підвищення тиску. Загалом будь-які симптоми, які не були для вас типовими – привід звернутись негайно до невролога.
– Сьогодні великої популярності набирають рекомендації фахівців щодо самодопомоги. Чи вчите Ви цьому своїх пацієнтів?
– Звичайно, у мене навіть є ряд відеороликів на ютуб-каналі, в яких я розповідаю як самостійно зняти головний біль, біль у шлунку, серці тощо.
– На останок скажіть, з якими труднощами неврологічного спектра нам доведеться зустрітись після перемоги?
– Більшості з нас, на жаль, доведеться зіткнутися з депресіями, тривогами та наслідками травм. Це будуть наслідки стресу, в якому ми жили тривалий час. І ми будемо змушені використовувати психотерапію. Це буде робота зі стресом, спогадами, пережитими травмами, втратами, горем. Тому готуймося до перемоги, готуймося до нових викликів життя й не забувайте піклуватися про своє здоров’я.
facebook: darling.olechka
+380979405235