Перейти до панелі інструментів
миллениум
Адвокатка з міжнародного права, кандидатка юридичних наук, членкиня-кореспондентка Академії політичних наук України

Війна змінила пріоритети та підходи у роботі міжнародного права. Адвокатка Ірина ОДИНЦОВА розповідає про нові аспекти праці та власні проєкти. Про все це читайте далі.

Вітаю, Ірино! Рада знову з Вами проводити інтерв’ю. Знаю, що зараз Ви активно займаєтесь правовою допомогою українцям за кордоном. Скажіть, за майже рік війни – настільки змінилися пріоритети людей?
Докорінно змінилися. На перший план вийшло збереження сімейних відносин та життя і здоров’я власних дітей. Зараз багато людей звертаються за допомогою щодо міжнародного права, яке регулює приватно-правові відносини. Бо хтось повернувся додому з-за кордону, хтось – виїхав, а дехто забрав дітей в іншу країну. Чимало спірних моментів виникли за час війни. І саме за останні одинадцять місяців дуже важливою стала проблема міжнародного викрадення дітей. Раніше це не було таким поширеним явищем. Це стало одною з актуальних проблем. Як так сталося спитаєте ви? З початком повномасштабної війни на території України діток вивозили за кордон без будь-яких документів. Робили усе, аби лише врятувати малечу. Ніхто не думав, що і як буде далі. А зараз батьки та інші родичі звертаються до нас за правовою допомогою, аби повернути малих в Україну.
Також зараз чималий відсоток наших справ – це розірвання міжнародних шлюбів, бо наразі йде велика перевірка на міцність родин. Та не дивлячись на те, що ситуація в країні докорінно змінилася, ми продовжуємо працювати й допомагати людям.
В особистій розмові Ви казали, що зараз є велика зацікавленість в усиновленні українських дітей іноземними родинами. Як Ви ставитеся до цього?
Так, багато хто з іноземних сімей зараз зацікавлені усиновленням малих українців. Військові події в Україні, та скрутна обстановка значно вплинула на ситуацію в пошуці нової родини сиротам з дитячих будинків. Зараз дещо змінився порядок всього процесу усиновлення, але й зросла увага іноземного суспільства. Я особисто вважаю, що це дуже добре. До прикладу, в Америці мені довелося зустрітися з американським космонавтом, який 13 років тому, усиновив дитину з притулку Новомосковська. Життя та майбутнє дитини докорінно змінилося, тепер у нього блискуче майбутнє. Тож я підтримую такі пориви іноземних громадян.
З першого погляду, усиновити чи взяти опіку над дитиною не так важко, але в реальності це може займати не мало часу, і завжди це дуже емоційно. В таких випадках, багато сімей довіряють організацію свого майбутнє нам, оскільки діти – це майбутнє.
Ірино, знаю, що Ви, окрім адвокатської діяльності зараз активно займаєтесь власними проектами. Нещодавно ви стали членом Українсько-американської асоціації, які ваші наступні плани та чи може бути реалізоване державно- приватне партнерство за участю американських партнерів в умовах сьогодення?
За час війни в нашій країні знищено понад 2 тисячі шкіл і чимало дітей не можуть отримати освіту належним чином. Подолання освітньої кризи зараз, це запорука того, що ми зможемо зберегти ціле покоління дітей. Подолання освітньої кризи, є одною із місії Світового банку, який стимулює впровадження міжнародними організаціями програм трансформації освіти в Україні. На даний час разом із канадськими та американськими партнерами нами організовується програма для покращення освітньої ситуації в українських реаліях.
Ознайомившись з напрямками діяльності Українсько-американської асоціації та поспілкувавшись щодо проектів, які реалізовуються на даний час, очевидно що Україну готові підтримувати люди зайняті в різних галузях та на різних континентах. Зацікавленістю яких є як підтримка українських сімей так і підприємства та промисловість, навіть таких як фармацевтика та ракетобудування. А тому моя ціль забезпечити сталий зв’язок між українськими та іноземними компаніями та цим підтримати вітчизняну промисловість.
Я знаю про великі американські компанії, які успішно працювали з українськими партнерами в космічній галузі. Деякі з них були всесвітньо відомими проектами відносно космічної програми НАСА, яка до цього часу не втратила зацікавленості в партнерських відносинах з Україною. І це є основною метою, налагодити постійні зв’язки, які були б здатні підтримати українську промисловість на даний час.
До початку війни, я коментувала українське законодавство, та занепокоєна станом забезпечення прав і свобод громадян України в умовах воєнного стану, я активно приймаю участь у міжнародних заходах присвяченим цим питанням, оскільки вважаю це основою забезпечення верховенства права.
Я так розумію, Ви активно працюєте онлайн. Швидко вдалося пристосуватися до нових умов роботи?
Знаєте, я вважаю роботу онлайн навіть більш ефективною, ніж офлайн. Завдяки сучасним технологіям можна навіть особисту присутність огранувати у будь-якій точці світу. Тож запрошую на відео консультації та, звичайно, особисті зустрічі.
В Україні у мене продовжують працювати колеги у стандартному режимі. Звертайтеся.

Адвокатский дом Сoldman
г. Днепр, пр. Б. Хмельницкого, 7
096 234 05 90
Время работы:
понедельник-пятница с 10:00 до 19:00
@advocates_coldman

Зв'яжіться з нами

Наші менеджера проконсультують вас за всіма питаннями